Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 08.06.2020

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa wejherowskiego funkcjonariusza, dla którego również w czasie wolnym najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Dowodem na to jest zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W minionym tygodniu funkcjonariusz z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, będąc po służbie, zwrócił uwagę na mężczyznę, który kierował volkswagenem na ul. Gdańskiej. Kierowca vw jechał ulicą zygzakiem. Policjant o swoich podejrzeniach natychmiast powiadomił dyżurnego Policji i poprosił o wsparcie policjantów z drogówki. Kiedy funkcjonariusz jechał za nietrzeźwym kierowcą, ten nagle szybko wjechał na teren przy prywatnej posesji, wtedy też na miejsce dojechali policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły uniknąć tragedii na drodze.

Za popełniony czyn zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego