Wiadomości

Niebezpieczny wypadek z udziałem rowerzysty. Policjanci apelują o ostrożność na drogach

Data publikacji 05.06.2020

Kwidzyńscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został rowerzysta. Do zdarzenia doszło na trasie Gardeja - Otłowiec.

Wczoraj kilka minut po godz. 11 na trasie Gardeja - Otłowiec doszło do wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został 41-letni rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kwidzyńskiej drogówki wynika, że za jadącym w kierunku Kwidzyna rowerzystą jechał kierowca BMW który podjął nieprawidłowy manewr wyprzedzania w wyniku czego potrącił on rowerzystę. Jadący za BMW kierowca ciężarowego Iveco aby uniknąć potrącenia leżącego na jezdni rowerzysty zjechał do przydrożnego rowu. 41-latek został przetransportowany karetką do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

Dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśniają kwidzyńscy policjanci.

 

Pamiętajmy - dla każdego jest miejsce na drodze! Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy również, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy będziemy się poruszać po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo.