Wiadomości

Przypominamy, że obostrzenia związane z walką z koronawirusem nadal obowiązują!

Data publikacji 05.06.2020

Za nami kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z covid-19. Dla policjantów, służb medycznych oraz ratowników to w dalszym ciągu okres wytężonej służby i pracy na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przypominamy! Obostrzenia nadal obowiązują, a policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby stosują się do wprowadzonych ograniczeń.

Za nami kolejny etap znoszenia obostrzeń związanych z covid-19. Powoli wracamy do normalnego życia, a słoneczna pogoda sprawia, że coraz więcej ludzi spędza czas wolny spacerując po ulicach, plaży czy deptakach. Sopoccy policjanci przypominają, że choć część ograniczeń zostało zniesionych, to inne nadal obowiązują.

 

By zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa sopoccy dzielnicowi każdego dnia kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, a o wszelkich nieprawidłowościach na bieżąco informowany jest powiatowy inspektor sanitarny. Dla naszego życia i zdrowia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wspierani przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku sprawdzają, czy mieszkańcy oraz osoby odwiedzające Sopot stosują się do pozostałych wprowadzonych ograniczeń. Informujemy, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem zniesiony jest nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, przy jednoczesnym zachowaniu 2-metrowego dystansu społecznego. Przypominamy też, że nadal trzeba zasłaniać usta i nos m.in. w środkach publicznego transportu, sklepach czy urzędach, w których załatwiamy jakąś sprawę. Sopot jest miastem, na terenie którego znajduje się wiele restauracji i klubów. Policjanci informują, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. obowiązuje zakaz prowadzenia działalności polegającej na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych.

 

Funkcjonariusze z sopockiej komendy ostrzegają, że mimo łagodzenia obostrzeń nadal powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi osobami. W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa policjanci będą reagować wobec osób, które swoim działaniem lub zaniechaniem nie stosują się do obowiązujących obostrzeń. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad.

 

Zachęcamy do zapoznania się z obowiązującymi przepisami. Informacje i aktualne przepisy dotyczące walki z koronawirusem można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus.