Wiadomości

39-latek korzystał z karty płatniczej zmarłego ojca, usłyszał 72 zarzuty

Data publikacji 05.06.2020

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą mundurowi ustalili, że sprawca posługiwał się kartą płatniczą zmarłego ojca i płacił nią za zakupy. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 72 zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie maja br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o serii kradzieży z włamaniem. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca w okresie od 25 września 2017 roku do 5 stycznia 2020 roku posługiwał się kartą płatniczą zmarłego mężczyzny i płacił nią za zakupy. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca 72 razy bezprawnie skorzystał z tej karty płatniczej. W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 4 tys. złotych.

 

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że właściciel karty płatniczej zmarł w 2017 roku, a na jego konto dalej wpływał zasiłek pielęgnacyjny. Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili, że po śmierci pokrzywdzonego kartę przejął jego 39-letni syn, który bezprawnie posługiwał się nią. Funkcjonariusze wczoraj zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Mundurowi odzyskali i zabezpieczyli również kartę płatniczą. 

 

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 72 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.