Skuterem przekroczył prędkość, był nietrzeźwy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Skuterem przekroczył prędkość, był nietrzeźwy

Data publikacji 05.06.2020

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę motoroweru, który przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie maksymalnie można jechać 40 km/h kierujący jednośladem poruszał się z prędkością 69 km/h. Dodatkowo mieszkaniec Gdańska w organizmie miał prawie 0,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny motoroweru w związku z nieprawidłowo działającym ogranicznikiem prędkości. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W czwartek policjanci kontrolowali prędkość pojazdów w Parchowie. Przed godziną 9.00 mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem, który jechał z prędkością 69 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

 

Jak się okazało jednośladem kierował 65-letni mieszkaniec Gdańska. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. 65-latek w organizmie miał prawie 0,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny motoroweru w związku nieaktualnymi badaniami technicznymi oraz nieprawidłowym działaniem ogranicznika prędkości. Zgodnie z polskimi przepisami maksymalna prędkość motoroweru musi być ograniczona do 45km/h.

 

W najbliższym czasie 65-letni mieszkaniec Gdańska zostanie przesłuchany. Śledczy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie także za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.