Policjanci zatrzymali 21 – latka podejrzanego o kradzież - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 21 – latka podejrzanego o kradzież

Data publikacji 05.06.2020

Malborscy policjanci zatrzymali 21 – letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego podejrzanego o kradzież. Do zdarzenia doszło w środę, w godzinach popołudniowych na Starym Mieście w Malborku. Zatrzymany mężczyzna, wykorzystując nieuwagę 76–latka, ukradł torbę znajdującą się na kierownicy roweru. 21-latek w momencie zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę o godz. 15:40 z polecenia dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku, funkcjonariusze zespołu patrolowo – interwencyjnego niezwłocznie pojechali na Stare Miasto, gdzie doszło do kradzieży. Na miejscu zastali pokrzywdzonego, którym okazał się 76-letni mieszkaniec Malborka. Starszy pan przekazał mundurowym, że do kradzieży doszło, gdy wychodził ze sklepu. Sprawca  wykorzystując nieuwagę mieszkańca miasta zabrał jego torbę, w której znajdowały się portfel wraz z dokumentami, pieniądze oraz inne rzeczy osobiste. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 400 zł.  Podczas sprawdzania pobliskich ulic funkcjonariusze zauważyli na Alei Rodła mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy. Policjanci niezwłocznie zatrzymali 21 – letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna porzucił torbę na terenie miasta. Funkcjonariusze sprawdzając wszystkie potencjalne miejsca odnaleźli skradzione rzeczy. 

21 – latek został osadzony w policyjnym areszcie, był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu. W czwartek podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży, za który grozi mu kara do 5 lat więzienia.