Policjanci zatrzymali sprawców rozboju - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Data publikacji 03.06.2020

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy najpierw upatrzyli swoją ofiarę pod jednym ze sklepów nocnych w Gdańsku, a następnie, kilkadziesiąt metrów dalej pobili i okradli. Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Sprawcom grozi 12 lat więzienia.

W miniony czwartek policjanci z komisariatu Śródmieściu odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w nocy na skwerze przy ul. Korzennej. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, przewrócili na ziemię, pobili i ukradli mu pieniądze, telefon oraz przedmioty osobiste o wartości ponad tys. zł.

Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia razem z pokrzywdzonym. Mężczyzna wskazał funkcjonariuszom miejsce, w którym został napadnięty. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili rejon skweru przy ul. Korzennej. Na miejscu ujawnili i zabezpieczyli ślady. Policjanci szybko ustalili, że sprawcy, którzy pobili i okradli 58-latka, to najprawdopodobniej ci sami mężczyźni, którzy wcześniej pod sklepem nocnym proponowali mu wspólne picie alkoholu. Policjanci pojechali do sklepu i tam sprawdzili monitoring oraz zabezpieczyli ślady.
W trakcie sprawy nad tą sprawą policjanci sprawdzili i zabezpieczyli monitoring z kilku źródeł. Funkcjonariusze bardzo dokładnie prześledzili oraz odtworzyli drogę, którą przemieszczał się pokrzywdzony do monentu, kiedy wyszedł ze sklepu nocnego, aż do chwili, gdy go pobito i okradziono.

Nad sprawą od początku pracowali także kryminalni z komisariatu Śródmieście. Funkcjonariusze dzięki dobremu rozpoznaniu szybko ustalili tożsamość mężczyzn z nagrania i na początku tygodnia przy ul. Rajskiej ich zatrzymali. Sprawcy to osoby bez stałego miejsca zamieszkania w wieku 37 i 54 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj sąd zadecyduje, czy wobec sprawców zostanie zastosowany tymczasowy areszt.

Rozbój jest przestępstwem, za które grozi 12 lat więzienia.