Wiadomości

Zatrzymany pijany kierowca, który zaparkował w miejscu przeznaczonym dla inwalidów

Data publikacji 03.06.2020

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy byli pijani i nie mieli uprawnień. Jeden z nich został zatrzymany, po tym, jak na stacji benzynowej, na którą przyjechali policjanci drogówki, zaparkował na miejscu dla osoby niepełnosprawnej bez wymaganego identyfikatora. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grożą dwa lata pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz. 12:00 na numer alarmowy zadzwoniła osoba, która poinformowała, że trójmiejską obwodnicą jedzie kierowca citroena, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze ruchu drogowego po kilku minutach od zgłoszenia, na wysokości węzła w Osowej zauważyli auto, o którym mówił zgłaszający. Policjanci zatrzymali do kontroli 40-latka z Gdańska, który siedział za kierownicą citroena. W rozmowie z mężczyzną mundurowi wyczuli zapach alkoholu, a badanie alkometrem pokazało, że miał w wydychanym powietrzu prawie dwa promile. Podczas sprawdzania tożsamości mężczyzny, okazało się, że 40-letni gdańszczanin nie ma uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji.

Kilka godzin później gdańscy policjanci ruchu drogowego podczas tankowania radiowozu na stacji benzynowej przy ul. Kartuskiej zauważyli kierowcę renault, który zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych bez wymaganego identyfikatora.

Funkcjonariusze podjęli interwencję, a w rozmowie z 40-letnim kierowcą renault wyczuli alkohol. Wstępne badanie testerem potwierdziło, że mężczyzna jest pijany.

Podczas interwencji kierowca był agresywny i nie wykonywał poleceń policjantów, funkcjonariusze użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna został doprowadzony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania danych 40-latka z powiatu mińskiego okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód został odholowany.

Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grzywna do 5 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi za wykroczenie kierowanie pojazdem bez uprawnień.