Nietrzeźwy bez uprawnień jechał z czwórką dzieci - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwy bez uprawnień jechał z czwórką dzieci

Data publikacji 02.06.2020

Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który na terenie gminy Wejherowo jeździł samochodem, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie wraz z czwórką dzieci, tróje z nich przewoził bez fotelików i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, w tym dwoje dzieci siedziało na przednim siedzeniu. Czwarte najmłodsze miało fotelik i zapięte pasy. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy. Teraz za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania. Mężczyzna odpowie również za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień oraz brak ważnego przeglądu technicznego samochodu, za co grozi mu kara grzywny. Informacja o zdarzeniu także zostanie przesłana do Sądu Rodzinnego. Niewykluczone, że mężczyzna będzie odpowiadał za narażenie życia lub zdrowia. Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Wczoraj wieczorem policjanci wejherowskiej drogówki na terenie jednej z miejscowości gminy Wejherowo zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę chryslera. W trakcie rozmowy z 33-letnim kierowcą policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie alko-testem wykazało, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania dokumentów oraz uprawnień, okazało się, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód, którym jechał, nie miał ważnego przeglądu technicznego. W kontrolowanym samochodzie znajdowała się czwórka dzieci w wieku od roku do 11 lat. Sporym zaskoczeniem dla funkcjonariuszy było przewożenie dwójki dzieci na przednim siedzeniu, bez żadnych zabezpieczeń, czwarte także siedziało z tyłu samochodu bez fotelika i zapiętych pasów.

33-letni kierowca został doprowadzony do jednostki Policji. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień oraz bez ważnego przeglądu technicznego, za co grozi mu kara grzywny. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Niewykluczone, że mężczyzna będzie odpowiadał za narażenie życia lub zdrowia. Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do jednostki Policji