Kryminalni zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków

Data publikacji 01.06.2020

Ponad pół kilograma różnych narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Kartuz. Dwoje mieszkańców powiatu kartuskiego trafiło na 3 miesiące do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości nielegalnych substancji grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W środę popołudniu kartuscy kryminalni zauważyli na terenie Kartuz VW, w którym jedna z cyfr na tablicy rejestracyjnej została przerobiona. Samochód zatrzymali do kontroli drogowej. Jak się okazało kierowca nie miał przy sobie dokumentów.

Mundurowi w trakcie kontroli sprawdzili co przewozi mężczyzna. Podczas przeszukania w samochodzie znaleźli kilka pakunków z białym proszkiem i kilkadziesiąt tabletek. 38-latek został zatrzymany i przeszukany. Policjanci znaleźli przy nim kolejne woreczki z  białym proszkiem. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina łącznie 230 gramów. Mężczyznę dodatkowo przebadano narkotestem, który wykazał, że kierował pojazdem pod wpływem substancji psychotropowych.

Następnie funkcjonariusze pojechali do mieszkania zatrzymanego mężczyzny, gdzie podczas przeszukania znaleźli ponad 30 gramów suszu roślinnego oraz prawie 340 gramów sproszkowanej substancji, którą w torebce schowała żona 38-latka. Kobieta również została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.