Kolejni kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejni kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani

Data publikacji 29.05.2020

Funkcjonariusze wejherowskiej drogówki wczoraj zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu oraz rowerzystę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania, cykliście grozi grzywna oraz sądowy zakaz kierowania rowerem. Z utratą prawa uprawnień do kierowania musi się liczyć także kierowca, który wczoraj znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym.

Wczoraj wejherowscy policjanci ujawnili dwóch kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich to 49-letni rowerzysta, który został zatrzymany na terenie gminy Szemud. Policjanci na motocyklach patrolując rejon tej gminy około godziny 13:00, zauważyli rowerzystę jadącego wężykiem. Zatrzymali go do kontroli drogowej i w trakcie wykonanego badania trzeźwości, podejrzenia co do stanu trzeźwości cyklisty potwierdziły się, ponieważ miał on w organizmie ponad 2 promile. Następnie przed godziną 21:00 policjanci w Wejherowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. W tym przypadku badanie trzeźwości przeprowadzone wobec 31-latka z Gdyni wykazało, że miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Obu kierowcom uniemożliwiono kontynuowanie dalszej jazdy. Nietrzeźwemu kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy. W obu przypadkach kierowcy będą musieli się liczyć, że odpowiedzą za kierowanie pod wpływem alkoholu przed sądem, który może zastosować w przypadku nietrzeźwego kierowcy samochodu nawet dożywotni zakaz kierowania samochodem, a także karę pozbawienia wolności do lat 2. Podobnie cyklista musi się liczyć z sądowym zakazem kierowania rowerem oraz karą grzywny, nawet do 5 tys. zł.

Mundurowi podczas wczorajszych kontroli prędkości zatrzymali także w Redzie na ul. Wejherowskiej kierowcę opla, z powodu znacznego przekroczenia prędkości, ponieważ na obowiązującej pięćdziesiątce jechał z prędkością 109 km/h. 63-letni kierowca z powiatu gdańskiego utracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

  • policjant i cywil na drodze