Potrącenie 9-letniego chłopca. Policja apeluje o ostrożność !!! - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Potrącenie 9-letniego chłopca. Policja apeluje o ostrożność !!!

Data publikacji 29.05.2020

Policjanci z czerskiego komisariatu Policji wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem 9-letniego chłopca. Do potrącenia dziecka doszło wczoraj wieczorem na jednej z ulic w centrum Czerska. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę, a także o kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania!

Wczoraj około godziny 20:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. 1000-lecia w Czersku. Z informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało, że miało tam dojść do potrącenia dziecka. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że jadący od strony ul. Kościuszki volkswagen w trakcie omijania pojazdu, który zatrzymał się na tym samym pasie ruchu potrącił 9-letniego chłopca, który wysiadł z busa i zza samochodu wbiegł wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, sporządzona dokumentacja fotograficzna, rozpytania świadków oraz szkic będą pomocne w ustalaniu okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego. Uczestniczący w wypadku chłopiec przetransportowany został do szpitala. 21-letniego kierującego passatem poddano badaniu na zawartość alkoholu, był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują zarówno do kierujących oraz pieszych, aby będąc uczestnikiem ruchu kierować się zasadą ograniczonego zaufania, przewidywać niebezpieczeństwa co zapewne przyczyni się do znacznego zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych.

  • policjant na ulicy