Wiadomości

Policjanci zatrzymali 27-latka z Tuchomia, który na początku maja napadł na mieszkankę Gdyni

Data publikacji 28.05.2020

We wtorek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na 70-letniej mieszkance Gdyni. Mężczyzna usłyszał zarzuty i stanie teraz przed sądem.

11 maja policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść przed klatką schodową na jednym z gdyńskich osiedli. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca kopnął w plecy 70-letnią mieszkankę Gdyni w wyniku czego kobieta upadła na chodnik, a następnie wykorzystał bezbronność seniorki i wyrwał jej torebkę z zawartością portfela, telefonu komórkowego, dokumentów oraz kluczy do mieszkania, po czym uciekł.

Kryminalni ustalili szczegóły i okoliczności zdarzenia, a następnie przejrzeli zapis z monitoringu. Funkcjonariusze cały czas pracowali przy tej sprawie, dzięki czemu wytypowali i ustalili miejsce pobytu mężczyzny. Dzięki tym działaniom we wtorek kryminalni zatrzymali 27-latka zamieszkałego w Tuchomiu, przewieźli go do policyjnej celi.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci i zatrzymany