Wiadomości

Policjanci udaremnili ucieczkę kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy i bez uprawnień do kierowania

Data publikacji 28.05.2020

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 27-letni kierowca volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Mundurowi zatrzymali go po paru kilometrach pościgu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W minioną środę (26 maja br.) po godzinie 16.00 dyżurny puckiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który może być nietrzeźwy. Na drogę Leśniewo – Darzlubie natychmiast skierowany został patrol. Policjanci wskazany pojazd zauważyli w okolicach Leśniewa. Kierujący volkswagenem nie zareagował na sygnały policjantów do zatrzymania się do kontroli i zaczął uciekać, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który stawiał opór i nie chciał wysiąść z auta. Policjanci obezwładnili go. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz w organizmie ma prawie 2 promile alkoholu. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Sprawca został zatrzymany przez mundurowych i przewieziony do puckiej komendy.

Wczoraj 27-letni mieszkaniec powiatu puckiego został przesłuchany. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli. Ponadto sprawca został ukarany mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, tj. kierowanie bez uprawnień, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  • policjant zatrzymuje człowieka