Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Gowinie – policjanci wyjaśniają jego okoliczności

Data publikacji 28.05.2020

Wczoraj po południu w miejscowości Gowino doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia zginął 24-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Kierowca renault kangoo zderzył się z volkswagenem, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj przed godziną 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Gowino na ul. Wejherowskiej. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci drogówki, technik kryminalistyki oraz policjant pionu dochodzeniowo-śledczego z wejherowskiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierowca renault kangoo z nieustalonej obecnie przyczyny prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem. Następnie w wyniku zderzenia samochód kangoo uderzył w drzewo, a volkswagen wjechał do rowu. Kierowca renault, mimo podjętej reanimacji, zmarł na miejscu zdarzenia. 29-letni kierowca i pasażerka samochodu volkswagen zostali przewiezieni do szpitala na badania. 29-latek został sprawdzony alko – testem, był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli oba samochody.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności tego wypadku. Świadkowie wypadku mogą kontaktować się z policjantem prowadzącym sprawę, dzwoniąc pod numer 47 742 97 39.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu, przeceniając własne umiejętności za kierownicą. Niestety, ale nawet najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Policjanci apelują! Pamiętajmy o rozsądku na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią. Jedźmy wolniej, a bezpieczniej.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku