Wiadomości

Policjanci słupskiej drogówki zatrzymali 6 praw jazdy i ponownie apelują o rozsądek

Data publikacji 27.05.2020

Funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali wczoraj 6 praw jazdy. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. z niedozwoloną prędkością jechało 5 kierujących, w tym 1 motocyklista, a z wynikiem blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie za kółko wsiadł kierujący osobówką. Policjanci ponownie apelują o rozsądek i zapowiadają stanowcze reakcje wobec tych, którzy naruszają przepisy drogowe.

Jednym z zadań realizowanych codziennie przez funkcjonariuszy drogówki jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Każdego dnia na ulicach Słupska i powiatu widać policjantów, którzy reagują na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Tylko wczoraj policjanci słupskiej drogówki w trakcie kontroli drogowych zatrzymali 6 praw jazdy. 5 osób w wieku od 28 do 46 lat przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a 39-latek kierował pojazdem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mandaty karne w wysokości 400 i 500 zł zostały nałożone na tych, którzy rażąco zaniedbali przepisy dotyczące ograniczenia prędkości. Te osoby otrzymały również po 10 punktów karnych i przez najbliższe 3 miesiące nie będą mogły kierować pojazdami. Odpowiedzialności nie uniknie też nietrzeźwy kierujący, któremu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest właśnie niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń. Niejednokrotnie sprawcami wypadków są nietrzeźwi kierujący, którzy czasem przez długie lata ponoszą konsekwencje nieodpowiedzialnych decyzji. Piłeś? Nie jedź. Oby to hasło brzmiało w uszach tych, którzy będąc pod wpływem alkoholu, zamierzają chwycić za kluczyki.
Policjanci ponownie apelują o rozsądek i o stosowanie się do obowiązujących przepisów drogowych.