Napadł go, bo nie podał mu ręki – został zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Napadł go, bo nie podał mu ręki – został zatrzymany

Data publikacji 27.05.2020

Dzięki policjantom z Gdańska odpowiedzialności karnej nie uniknie sprawca rozboju. 19-latek pobił i okradł 13-latka. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu został aresztowany na najbliższe dwa miesiące.

Policjanci w sobotę zostali powiadomieni przez lekarza o tym, że na SOR został przywieziony pobity 13-latek, któremu sprawcy ukradli portfel z pieniędzmi.
Policjanci od razu zajęli się sprawą, w miejscu przestępstwa zabezpieczono ślady, które zostały przekazane do analizy, wykonano oględziny miejsca zdarzenia. Kryminalni rozmawiali ze świadkami oraz sprawdzili i zabezpieczali zapisy z kamer monitoringu. Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość i zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 19-latka. Sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut rozboju.

19-latek pobił i okradł swojego 13-letniego znajomego, najprawdopodobniej dlatego, że ten kilka dni wcześniej nie podał mu ręki.

Wczoraj sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą 12 lat więzienia.