Zatrzymany za znieważenie na tle narodowościowym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany za znieważenie na tle narodowościowym

Data publikacji 26.05.2020

Dzięki zdecydowanej interwencji policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 27- latek, który znieważał publicznie na tle narodowościowym obywatela Ukrainy. 27-latek wczoraj dobrowolnie poddał się karze, która będzie polegała na ograniczeniu wolności, mężczyzna będzie musiał wykonywać prace na cele społeczne oraz pokryć koszty prowadzonego postępowania.

W minioną sobotę policjanci zostali zaalarmowani o tym, że w jednym ze sklepów doszło do pobicia i zdemolowania placówki. Oficer dyżurny skierował na miejsce najbliższy patrol, który w wyniku podjętej interwencji zatrzymał 27- letniego mieszkańca Gdańska. Policjanci w rozmowie ze świadkami i po przejrzeniu zapisu z kamer monitoringu ustalili, że zatrzymany przez nich 27- latek, gdy usłyszał rozmowę pokrzywdzonego z obsługą sklepu, zaczął komentować jego pochodzenie. W sposób wulgarny zwracał się do pokrzywdzonego. W pewnym momencie podejrzany wyciągnął telefon i udawał, że nagrywa nim pokrzywdzonego. Obywatel Ukrainy nie reagował na inwektywy i nie dążył do konfrontacji z agresorem. Sprawca mimo to stał się jeszcze bardziej agresywny i zaatakował pokrzywdzonego.

Policjanci zatrzymali 27-latka, który trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratora. 27- latek został przesłuchany i usłyszał zarzut publicznego znieważenia na tle narodowościowym obywatela Ukrainy oraz znieważenia policjantów.

27-latek przyznał się i poddał się dobrowolnie karze. Prokurator zastosował wobec niego 10 miesięcy ograniczenia wolności, które polegać będzie na wykonywaniu prac na cele społeczne oraz pokrycie kosztów postępowania.