Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy i powiadomili policję! - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy i powiadomili policję!

Data publikacji 26.05.2020

Podczas minionego weekendu właściwą reakcją wykazali się mieszkańcy powiatu starogardzkiego, którzy udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Świadkowie widząc jadące wężykiem auto, przy nadarzającej się okazji zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy, a o całym zdarzeniu natychmiast powiadomili policję.

W minioną niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wolny Dwór w gminie Skarszewy, gdzie świadkowie zauważyli jadącego wężykiem volkswagena. Gdy kierowca tego auta zatrzymał się na parkingu przed sklepem, mieszkańcy Skarszew bez chwili wahania zabrali mu kluczyki od auta i o całym zdarzeniu powiadomili policję.

Stróże prawa zbadali trzeźwość 45-letniego kierowcy i ustalili, że ma on prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali przestępcy drogowemu jego uprawnienia. Teraz mieszkaniec Skarszew za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie odpowiedzialność karną. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci każdego dnia reagują na łamanie prawa, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń. Jednakże, jak widać na powyższym przykładzie, niezwykle ważna jest także dobra współpraca ze społeczeństwem, za którą dziękujemy. Zwracamy się również do wszystkich innych, przypadkowych świadków o podobne działanie. Najczęściej wystarczy jeden telefon, aby nie dopuścić do tragedii i uratować czyjeś życie.

Jak widać pomimo apeli, akcji i organizowanych przez policjantów programów prewencyjnych są jeszcze kierowcy, którzy po alkoholu siadają za kierownicą nie pamiętając o tym, że nawet niewielka jego ilość w znacznym stopniu ogranicza ich koncentrację i refleks. Taka bezmyślność to obraz skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy. Ważna jest jednak, w tej sytuacji postawa naocznych świadków, którzy widząc pijanego kierowcę natychmiast zareagowali i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Dzięki nim policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego pijanego kierowcę.