Ujęcie nietrzeźwego kierującego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 26.05.2020

Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu lęborskiego, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu peugeotem i powiadomił Policję. Kierowca miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawieni wolności.

W sobotę po godzinie 21, dyżurny lęborskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc przez miejscowość Nowa Wieś Lęborska, jego uwagę zwrócił jadący przed nim peugeot boxer. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Zatrzymał samochód i zabrał kierowcy kluczyki.

 

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Od mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 47-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mieszkańca powiatu lęborskiego nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca wkrótce za swoje czyny zapłaci przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.