Sprawca oszustw na BLIK-a w rękach policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprawca oszustw na BLIK-a w rękach policjantów

Data publikacji 25.05.2020

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 19-latka podejrzanego o oszustwa metodą na BLIK-a. Mieszkaniec Szczecina został zatrzymany policjantów na gorącym uczynku, gdy wypłacał gotówkę z bankomatu. 19-latek usłyszał dotychczas dwa zarzuty. Wiele wskazuje na to, że zatrzymany ma na koncie także inne tego rodzaju przestępstwa. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, niewykluczone są kolejne zatrzymania. Dziś 19-latek został aresztowany przez sąd na najbliższe trzy miesiące. Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek o godzinie 15, do policjantów ze Śródmieścia zgłosiła się kobieta, która powiedziała im, że przed chwilą została oszukana. Sprawca włamał się na komunikator pokrzywdzonej, podał się za jej znajomą i poprosił o pomoc finansową. Kobieta, myśląc, że pomaga znajomej, przekazała sprawcy kod BLIK i straciła pieniądze z konta. Kolejną próbę oszustwa sprawca podjął, gdy pokrzywdzona była już w komisariacie. Sprawca poprosił o kolejny kod, żeby wypłacić kolejne kilkaset złotych. Tym razem kobieta nie przekazała mu kodu.

Podczas gdy śledczy przyjmowali zawiadomienie o przestępstwie, oficer dyżurny przekazał kryminalnym informację o tym zdarzeniu. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Kryminalni zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringów i bardzo szybko wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem.

Kryminalni około godziny 16.30 zauważyli poszukiwanego przez nich mężczyznę, gdy wypłacał pieniądze z bankomatu przy ul. Długie Pobrzeże. Policjanci podęli wobec niego interwencję, w wyniku której 19-letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Kryminalni podczas przeszukania mężczyzny zabezpieczyli od niego 8 tys. zł. Niewykluczone, że zabezpieczona kwota może pochodzić z przestępczego procederu.

Podczas gdy 19-latek czekał na przesłuchanie w policyjnej celi kryminalni i śledczy zebrali informacje wskazujące na to, że zatrzymany może mieć zawiązek także z przestępstwami, do których dochodziło w innych częściach kraju.

Mężczyzna dotychczas usłyszał dwa zarzuty dotyczące oszustw, policjanci przypuszczają, że to nie ostatnie zarzuty w tej sprawie, które usłyszy mężczyzna. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania. Dziś mężczyzna został aresztowany przez sąd na najbliższe trzy miesiące. Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego