Kolejni sprawcy rozboju w rękach policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejni sprawcy rozboju w rękach policjantów

Data publikacji 22.05.2020

Dzięki pracy kryminalnych z Gdańska odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę napadli na kobietę i mężczyznę i ukradli im pieniądze. Policjanci podczas pracy nad sprawą zdobyli również informację o tym, że jeden z zatrzymanych przez nich mężczyzn jest sprawcą innego rozboju, do którego doszło w kwietniu tego roku. Wczoraj prokurator postawił zatrzymanym zarzuty, a sąd aresztował 21-latka i 19-latka na najbliższe trzy miesiące. Za rozbój grozi 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci dostali zgłoszenie o tym, że w rejonie dzielnicy Orunia doszło do rozboju. Idącą  kobietę i mężczyznę zaatakowało dwóch mężczyzn, którzy przewrócili ich na ziemię,  wykręcili im ręce, ukradli kilkaset złotych i uciekli.
Kryminalni z Oruni, którzy zajęli się tą sprawą  przeanalizowali treść zawiadomienia o przestępstwie, pozyskali  rysopisy sprawców, sprawdzili zdobyte od mieszkańców informacje. Dzięki dobremu rozpoznaniu, we wtorek policjanci weszli do dwóch mieszkania na terenie Gdańska i zatrzymali w nich mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. 21-latek i jego 19-letni kolega trafili do policyjnego aresztu. Podczas gdy czekali na przesłuchania kryminalni wciąż weryfikowali kolejne zdobyte przez siebie informacje na podstawie których, dowiedzieli się, że jeden z zatrzymanych przez nich mężczyzn ma na swoim koncie kolejny rozbój, do którego doszło w kwietniu tego roku.

Policjanci wczoraj doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Prokurator 19-latkowi ogłosił dwa zarzuty rozboju, 21-latek usłyszał jeden zarzut. Obaj mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące. Za rozbój grozi 12 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci i zatrzymany
  • policjanci i zatrzymany