Wiadomości

11 osób straciło prawo jazdy. Policjanci słupskiej drogówki apelują o zdjęcie nogi z gazu

Data publikacji 21.05.2020

Funkcjonariusze słupskiej drogówki przeprowadzili wczoraj 136 kontroli pojazdów, w których trakcie nałożyli 73 mandaty karne i zatrzymali 11 praw jazdy. W 37 przypadkach kierujący nie stosowali się do ograniczeń prędkości, z czego 11 osób jechało z prędkością powyżej 100 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci apelują o rozsądek i zapowiadają kontynuację stanowczych reakcji wobec tych, którzy stanowią zagrożenie na drodze.

Jednym z zadań realizowanych codziennie przez funkcjonariuszy drogówki jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Każdego dnia na ulicach Słupska i powiatu widać policjantów, którzy reagują na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Tylko wczoraj policjanci słupskiej drogówki skontrolowali 136 pojazdów, w których trakcie zatrzymali 11 praw jazdy i nałożyli 73 mandaty karne. Ponad połowa naruszeń to przekroczenie dozwolonej prędkości, która statystycznie podawana jest za najczęstszą przyczyną wypadków.

Mając na względzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo, w czasie jakichkolwiek działań policjanci reagują na wszystkie zachowania niezgodne z prawem. Najczęściej popełnianym błędem wczoraj przez kierowców było przekroczenie dozwolonej prędkości. W 11 przypadkach kierujący w wieku od 22 do 56 lat jechali z prędkością powyżej 100 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości od 400 do 500 zł, a na ich konto wskoczyło po 10 punktów karnych. Kolejną karą jest to, ze przez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli prowadzić pojazdów mechanicznych.

Policjanci ponownie apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W czasie ostatnich dwóch tygodni na terenie naszego powiatu doszło do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Nie jest wykluczone, że powodem była nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego należy stosować się do obowiązujących przepisów i zwracać uwagę na ograniczenia prędkości.