Policjanci zabezpieczają odnalezione niewybuchy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczają odnalezione niewybuchy

Data publikacji 21.05.2020

Policjanci zabezpieczają miejsce znalezienia niewybuchów na terenie byłej jednostki wojskowej w Tczewie. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia o niebezpiecznym znalezisku zabezpieczyli to miejsce i wezwali saperów. Funkcjonariusze przypominają, że po odnalezieniu niewybuchu nie należy ich dotykać, a tym bardziej przenosić. W przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję.

Wczoraj po godzinie 18.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu przez osobę niewybuchów w centrum miasta. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz ustalił, że niewybuchy znalezione zostały przez osobę na terenie byłej jednostki wojskowej. Na miejsce został skierowany najbliższy patrol, który potwierdził niebezpieczne znalezisko. Stróże prawa natychmiast zabezpieczyli teren w obrębie znalezionych niewybuchów. Policjant przeszkolony w zakresie rozpoznania minersko – pirotechnicznego ustalił, że odnalezione przedmioty to 9 min przeciwpiechotnych, dwie kostki materiału pirotechnicznego oraz granat ręczny f1. Dzisiaj niebezpieczne znaleziska zostaną przekazane saperom z jednostki wojskowej w Elblągu, którzy je zneutralizują.

 

Policjanci apelują do wszystkich osób, które ujawnią takie niewybuchy, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosili, odkopywali oraz przemieszczali w inne miejsce. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.