Zatrzymany 28-latek, który uderzył 54-latka teleskopową pałką - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 28-latek, który uderzył 54-latka teleskopową pałką

Data publikacji 20.05.2020

Zarzuty uszkodzenia ciała przy użyciu pałki teleskopowej najprawdopodobniej dziś usłyszy 28-latek. Mężczyzna został zatrzymany po awanturze, którą wszczął przy jednej z posesji. W pewnej chwili mężczyzna z samochodu wyciągnął pałkę teleskopową i uderzył pokrzywdzonego. Zatrzymany mężczyzna dziś zostanie przesłuchany przez policjantów, najprawdopodobniej usłyszy zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo w zależności od stopnia obrażeń pokrzywdzonego grozi 2 lub pięć lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wywiadowcy z Gdańska w wyniku podjętej interwencji zatrzymali 28- latka, który według relacji świadków uderzył kilka razy pałka teleskopową innego mężczyznę. Policjanci w rozmowie ze świadkami dowiedzieli się, że 28- latek zaparkował swoje auto na wjeździe do jednej z posesji pomimo widocznych oznaczeń. Uwagę zwrócił mu jeden z mieszkańców. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, podczas której 28-latek wyciągnął z samochodu pałkę teleskopową i zadał nią uderzenia pokrzywdzonemu. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policyjnych wywiadowców 28-latek został zatrzymany.

Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a 28-latek do policyjnej celi.

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymany 28-latek najprawdopodobniej usłyszy zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo w zależności od rodzaju obrażeń grozi 2 lub pięć lat pozbawienia wolności.

  • logo kwp