Dzięki postawie świadków wyeliminowano pijanego kierowcę! - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzięki postawie świadków wyeliminowano pijanego kierowcę!

Data publikacji 19.05.2020

Dzięki postawie świadków policjanci wyeliminowali z ruchu mężczyznę podejrzewanego o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Świadkowie, gdy tylko zauważyli dwóch mężczyzn, którzy są pod wpływem alkoholu wsiedli do auta i odjechali nim, od razu zareagowali i zadzwonili na numer 112. Policjanci odnaleźli poszukiwany pojazd przy jednym ze sklepów na terenie Półwyspu Helskiego. Stróże prawa zbadali trzeźwość 32-letniego kierowcy i ustalili, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność karną.

Pomimo apeli, akcji i organizowanych przez policjantów programów prewencyjnych są tacy, którzy po alkoholu siadają za kierownicą nie pamiętając o tym, że nawet niewielka jego ilość w znacznym stopniu ogranicza koncentrację oraz refleks kierującego. Jazda pod jego wpływem nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna.

Piłeś – nie jedź! To hasło, które puccy policjanci powtarzają wielu kierowcom. Dbając o bezpieczeństwo na ulicach powiatu puckiego mundurowi każdego dnia zwracają uwagę na stan trzeźwości kierujących pojazdami i eliminują tych, którzy postanowili jechać na „podwójnym gazie”. Cieszy nas, że także mieszkańcy oraz osoby poruszające się ulicami naszego powiatu reagują widząc kierowców, których jazda wskazuje na to, że są pod wpływem alkoholu lub widzieli, że kierowca spożył alkohol i wsiadł do auta.

Wczoraj przed północą dzięki postawie świadków policjanci wyeliminowali z ruchu kierującego podejrzewanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze za pośrednictwem numeru alarmowego 112 otrzymali zgłoszenie, że dwaj mężczyźni pod wpływem alkoholu wsiedli do auta, wyjechali z posesji i najprawdopodobniej jeżdżą ulicami Półwyspu Helskiego. Na miejsce dyżurny pilnie wysłał patrol policji, który przy jednym ze sklepów odnalazł poszukiwany pojazd. W pojeździe nikogo nie było, jednakże podczas dalszego patrolu policjanci zauważyli mężczyzn pod widocznym wpływem alkoholu, którzy najprawdopodobniej poruszali się pozostawionym samochodem. Mężczyźni w trakcie rozmowy z policjantami przyznali się, że spożywali razem alkohol, a gdy im się skończył postanowili pojechać samochodem do sklepu po więcej. Całe zdarzenie potwierdził także zapis z kamer monitoringu. 32-letni mieszkaniec Półwyspu Helskiego przyznał się do kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz do tego, że nie posiada uprawnień do kierowania. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do puckiej komendy. Ponadto drugi z mężczyzn, 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, przyznał się do tego, że jest właścicielem forda i pożyczył go koledze.

Dzisiaj śledczy z Komisariatu Policji w Juracie ukarali mandatem 35-letniego właściciela forda za udostepnienie swojego pojazdu osobie w stanie nietrzeźwości i bez posiadanych uprawnień.

32-letni zatrzymany za swoje zachowanie poniesie teraz odpowiedzialność karną. Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie również konsekwencje zgodnie z kodeksem wykroczeń za kierowanie pojazdem bez uprawnień.