Aresztowany za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Aresztowany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 200 gramów różnych narkotyków. W odnalezieniu ukrytych w jego miejscu zamieszkania nielegalnych substancji pomógł pies wyszkolony do tego typu działań. 24-latek został tymczasowo aresztowany. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) podczas jednej z interwencji zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie młodego mężczyzny. Doświadczeni policjanci postanowili dociec, co może być tego przyczyną. Funkcjonariusze sprawdzili jego rzeczy i znaleźli prawie 80 gramów amfetaminy i 10 gramów marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Policjanci pracując dalej nad tą sprawą, zaangażowali do pomocy Krajową Administracją Skarbową, z którą już wcześniej kilkukrotnie współpracowali. Podczas kolejnych przeszukań stróże prawa wspomagani przez psa „Edka” oraz jego opiekuna -funkcjonariusza Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni odnaleźli ukryte marihuanę, amfetaminę, heroinę i tabletki MDMA.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 24-latkowi zarzutów posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego