Dwie nowe policyjne hondy będą patrolować człuchowskie drogi - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dwie nowe policyjne hondy będą patrolować człuchowskie drogi

Data publikacji 13.05.2020

Dwa motocykle marki Honda VFR trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Nowoczesne, bardzo szybkie motocykle będą użytkowane przez człuchowską drogówkę. Motocykle zostały zakupione na koniec zeszłego roku i w marcu tego roku zostały przekazane z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku policjantom w Człuchowie.

Policyjne hondy to bardzo nowoczesne motocykle, są wyposażone w silniki o pojemności 1273cm³ i moc 129 km. Motory, zostały wyposażone we wszystkie urządzenia i światła, jakie musi posiadać pojazd uprzywilejowany, kufry, rury osłaniające kolana motocyklisty i inne elementy niezbędne i pomocne w pracy funkcjonariusza ruchu drogowego, posiadają również system ABS i kontrolę trakcji. Policjanci z drogówki, którzy pełnią na nich służbę, będą szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo na drogach krajowych nr 22 i 25, gdzie w okresie letnim jest największe natężeniu ruchu. W przypadku wypadku lub kolizji są w stanie nawet po zatłoczonej drodze bardzo szybko przemieścić się w rejon zdarzenia, udzielić pomocy poszkodowanym, zorganizować objazdy, lub udrożnić przejazd dla służb ratowniczych. Motocykle będą służyć również do zabezpieczania różnego rodzaju imprez sportowych, wyścigów kolarskich, trathlonu i innych imprez plenerowych. Aktualnie na wyposażeniu człuchowskiej komendy, oprócz dwóch motocykli marki Honda VFR są jeszcze dwie Yamahy Fazer.

Motocykle zostały zakupione w formule 50/50, gdzie połowę kosztów pokrył budżet Policji, natomiast druga połowa pochodziła z dofinansowania większości samorządów z powiatu człuchowskiego, Nadleśnictw: Człuchów, Czarne Człuchowskie, Niedźwiady i Osusznica oraz z prywatnych wpłat na Fundusz Wsparcia Policji.

  • policjanci na motocyklach
  • policjanci na motocyklach
  • policjanci na motocyklach
  • policjanci na motocyklach