Odpowie za kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odpowie za kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia

Data publikacji 13.05.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kilku kradzieży z włamaniem oraz uszkodzeń mienia. Łupem sprawcy padały m.in. aluminiowe felgi, opony samochodowe i ubrania. Mężczyzna próbował ukraść audi A7 o wartości kilkuset tys. zł. Teraz grozi mu kara 10 lat więzienia. O jego dalszym losie jeszcze dziś zadecyduje prokurator.

Kryminalni z komisariatu Policji na Osowej pracowali nad sprawą ukradzionych kół samochodowych o wartości 7 tys. zł, do której doszło w marcu br. Funkcjonariusze cały czas zdobywali nowe informacje, które dokładnie sprawdzali. Podczas swojej pracy przeanalizowali zabezpieczony monitoring. Kryminalni szybko powiązali sprawcę kradzieży kół z innymi zdarzeniami o podobnych charakterze. Kryminalni ustalili, że sprawca ma na swoim kącie usiłowanie kradzieży audi A7 wartego kilkaset tys. zł, kradzieże z włamaniem do komórek lokatorskich oraz hal garażowych na Osowej, z których ukradł mi.in. ubrania. Zniszczył także zamki w drzwiach kilku samochodów, w których szukał wartościowych przedmiotów. Na początku tygodnia kryminalni pojechali pod ustalony podczas swojej pracy adres i zatrzymali tam 37-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz zniszczenia mienia. Wartość strat to kilkanaście tys. zł.

Dzisiaj mężczyzną trafił do prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszy kolejne zarzuty, m.in. usiłowanie kradzieży wartego kilkaset tys. zł audi.

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia.

  • policjanci i zatrzymany