Pijany 39-latek aresztowany za ugodzenie nożem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pijany 39-latek aresztowany za ugodzenie nożem

Data publikacji 13.05.2020

Dzięki policjantom z Gdańska odpowiedzialności karnej nie uniknie 49-letni mężczyzna, który nożem zaatakował swojego kolegę. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i narażenia pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Policjanci w sobotę przed godziną 23 dostali zgłoszenie o tym, ze w jednym z mieszkań ratownicy medyczni udzielają pomocy mężczyźnie, który najprawdopodobniej został ugodzony nożem. Mężczyzna z powierzchownymi obrażeniami klatki piersiowej oraz szyi decyzją lekarza został przewieziony do szpitala. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zaczęli dokładnie sprawdzać, co wydarzyło się w mieszkaniu. W rozmowie ze świadkami przestępstwa policjanci dowiedzieli się, że w mieszkaniu znajomi razem pili alkohol, w pewnym momencie pokłócili się i jeden z nich ugodził drugiego w klatkę piersiową oraz przykładał mu nóż do gardła.  W wyniku interwencji policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gdańska. Podczas oględzin miejsca zdarzenia i przeszukania mieszkania, policjanci zabezpieczyli nóż, którym zatrzymany mężczyzna miał ugodzić swojego kolegę. Na podstawie zebranych dowodów 39-latek usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swojego kolegi.

Mężczyzna dopuścił się tego przestępstwa w recydywie, dlatego grozi mu 4,5 roku pozbawienia wolności. Prokurator po przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec sprawcy trzymiesięczny areszt. Jeszcze dziś zostanie on osadzony w areszcie.

  • logo kwp