Policjant przed służbą zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjant przed służbą zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 13.05.2020

Kryminalny z Łeby w czasie wolnym przed służbą zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło w markecie budowlanym w Lęborku. Mężczyzna ukradł akcesoria wędkarskie i podczas ucieczki pobił jednego z klientów i pracownika sklepu. Prokurator przedstawił mu zarzuty, a sąd aresztował go na 3 miesiące.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjant z Komisariatu Policji w Łebie będąc przed służbą, zobaczył zdarzenie, na które natychmiast zareagował i zatrzymał 28-latka, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z marketów budowlanych na terenie Lęborka. Mężczyzna zabrał ze sklepu kilkadziesiąt akcesoriów wędkarskich wartych kilkadziesiąt złotych i próbował wyjść, nie płacąc za nie. Na tę sytuację zareagował inny klient i pracownik sklepu, chcieli go powstrzymać i wtedy sprawca zaczął szarpać i uderzać pięścią każdego z nich. Widząc to, mł. asp. Wojciech Biskot robiąc zakupy przed służbą, natychmiast zareagował i zatrzymał sprawcę.

Prokurator zawnioskował o areszt dla 28-letniego lęborczanina. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec sprawcy 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

  • zatrzymany i policjanci