Kryminalni z Chojnic zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni z Chojnic zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 12.05.2020

Policjanci z Chojnic każdego dnia podczas służb zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Dzięki podejmowanym przez nich działaniom w minionym tygodniu doszło do zatrzymania mężczyzny, którzy posiadał znaczne ilości narkotyków. 34-latek w swoim mieszkaniu miał ukryte ponad 600 gramów różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych. Mężczyzna w sobotę został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu nimi. Sąd na wniosek prokuratora oraz policjantów zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Do sprawy zatrzymano także mężczyznę, którzy kupował środki narkotyczne od 34-latniego chojniczanina. Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zdobyli  informację, że jeden z mieszkańców Chojnic może posiadać w mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających i może mieć też związek z handlem nimi.

W minionym tygodniu w trakcie działań związanych z tą sprawą, funkcjonariusze zauważyli na jednym z parkingów siedzącego w samochodzie podejrzewanego o te przestępstwa mężczyznę. Mundurowi przystąpili natychmiast do działania. W trakcie przeszukań, zarówno pojazdu jak i w miejscu zamieszkania mężczyzny, kryminalni znaleźli worki różnej wielkości z zawartością jak się okazało amfetaminy oraz worek foliowy z suszem roślinnym. Łączna ilość  zabezpieczonych substancji to ponad 600 gramów różnego rodzaju środków narkotycznych, które zostaną przekazane do analizy biegłemu. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli także wagę elektroniczną oraz woreczki służące do porcjowania. To wszystko będzie stanowiło dowód w prowadzonym postępowaniu.

Policjanci ustalili także, że zatrzymany chojniczanin nie tylko posiadał środki odurzające i substancje psychotropowe, ale w ciągu ostatniego roku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził do obrotu kilkaset porcji handlowych tych zakazanych substancji. Ponadto policjanci ustalili komu 34-latek sprzedawał narkotyki. Jeden  z nich już został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, po czym obaj zostali doprowadzeni do prokuratora. Zarówno 34 i 38-latek, mieszkańcy Chojnic usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a pierwszy z nich odpowie także za handel nimi. Zarzuty wobec 34-latka najprawdopodobniej zostaną poszerzone o kolejne przestępstwa.

Policjanci wystąpili też z wnioskiem poprzez prokuratora do sądu, a zastosowanie najcięższego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do niego i zastosował wobec 34-latniego mężczyzny 3-miesięczny areszt, a wobec drugiego z mężczyzn dozór. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ta mają charakter rozwojowy i prawdopodobnie w najbliższych dniach dojdzie do kolejnych zatrzymań.

 

  • Policjant przeprowadza oględziny
  • Policjant przeprowadza oględziny