Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze i apelują o rozsądek - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze i apelują o rozsądek

Data publikacji 12.05.2020

Wypadek drogowy z udziałem rowerzysty, kierujący motocyklem bez uprawnień, motocykliści i ich nadmierna prędkość. To tylko część wyników pracy policjantów słupskiej drogówki w zakresie kontroli jednośladów. Ponadto blisko 100 przekroczonych prędkości, 2 nietrzeźwych kierujących i 25 kolizji drogowych – to pozostałe interwencje podejmowane w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy z ruchu drogowego.

Słupscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drodze. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, wraz z pojawieniem się większej ilości jednośladów, policjanci już w kwietniu rozpoczęli ich kontrole i interweniowali w związku z naruszeniami przepisów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, policjanci stale reagują na zachowania stwarzające zagrożenie na drodze. Tylko w ostatnich dniach policjanci interweniowali ponad 90 razy w stosunku do osób przekraczających prędkość, pracowali przy 25 kolizjach, wyeliminowali 2 nietrzeźwych kierujących i reagowali na inne wykroczenia drogowe.

Do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty doszło wczoraj po godz. 14.00 na trasie Wielichowo-Bruskowo. W wyniku tego zdarzenia 28-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szczegóły i okoliczności tego wypadku badane są przez policjantów.

Kontrole motocykli, gdzie policjanci stwierdzili nieprawidłowości, odbywały się w miniony weekend. Nadmierna prędkość, zasłonięte tablice rejestracyjne, brak uprawnień do kierowania motocyklem – to wykroczenia popełniane w ostatnich dniach przez kierujących jednośladami. W wielu przypadkach interwencje kończyły się mandatami.

Pamiętajmy jednak, że najbardziej dotkliwą karą ze wszystkich jest narażenie kogoś na utratę życie lub zdrowia bądź spowodowanie wypadku z tragicznym skutkiem. Dlatego ponownie apelujemy o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wśród czynników mających decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego (człowiek – droga – pojazd), na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się człowiek. To właśnie zachowanie się poszczególnych grup użytkowników dróg często wpływa na powstawanie wypadków drogowych. Pamiętajmy przy tym, że pośpiech jest złym doradcą i zwracajmy uwagę na ograniczenia prędkości. Niech nie kieruje nami brawura, a zdrowy rozsądek i mądrość.