Starogardzcy policjanci rozdawali maseczki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Starogardzcy policjanci rozdawali maseczki

Data publikacji 11.05.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim rozdają maseczki ochronne, które otrzymali od skórzeckiej parafii. Inicjatywa ta z jednej strony ma na celu przypominanie o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, z drugiej natomiast wyraża troskę o zdrowie mieszkańców. Za pośrednictwem funkcjonariuszy pracujących w terenie maseczki te trafiają również do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, a wszystko po to, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć tę części twarzy. Możemy to zrobić używając różnego rodzaju maseczek, chust, apaszek czy szalika. Okazuje się jednak, że w trudnym czasie wspólnej walki z epidemią, nie wszyscy stosują się do przepisów i obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci podczas codziennej służby rozdają maseczki przekazane im przez skórzecką parafię. Mundurowi wręczają je osobom, które z różnych powodów nie posiadają tego rodzaju zabezpieczenia. Celem tej akcji jest zaopatrzenie w maseczki wszystkich, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących.  Funkcjonariusze każdorazowo informują napotkane osoby o obowiązku noszenia maseczek oraz tłumaczą jak należy z nich korzystać, aby spełniały one swoją funkcję ochronną.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie oraz przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

  • policjanci rozdają maseczki
  • policjanci rozdają maseczki