Wiadomości

Dozór policyjny dla zatrzymanego 25-latka za kradzież rozbójniczą i narkotyki

Data publikacji 08.05.2020

Kryminalni zatrzymali 25-letniego mieszkańca Tczewa, którego podejrzewali o kradzież rozbójniczą. Według ustaleń mundurowych sprawca najpierw wyrwał pokrzywdzonemu z ręki telefon komórkowy, a gdy ten chciał go odzyskać, napastnik go pobił. Policjanci podczas przeszukania mieszkania 25-latka znaleźli telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego oraz dodatkowo znaleźli narkotyki. Wczoraj zatrzymany mieszkaniec Tczewa został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

5 maja br. kryminalni z Tczewa zajmując się wyjaśnieniem sprawy kradzieży rozbójniczej, zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. Mundurowi ustalili, że sprawca w tym zdarzeniu na jednej z ulic w Tczewie podczas spotkania ze znajomym najpierw wyrwał mu z ręki telefon komórkowy, a gdy pokrzywdzony mężczyzna chciał odzyskać swoją komórkę, napastnik go pobił. W związku z zaistniałym przestępstwem policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny odzyskali i zabezpieczyli skradziony telefon. Podczas przeszukania policjanci znaleźli dodatkowo kilka działek narkotyków, które zabezpieczyli. Badanie narkotestem wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Zatrzymany 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mieszkańca Tczewa do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym mężczyzną.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.