Policjanci pracują na miejscu wypadku śmiertelnego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracują na miejscu wypadku śmiertelnego

Data publikacji 07.05.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracują na miejscu wypadku śmiertelnego, do którego doszło dzisiaj ok. godz. 10.00 na trasie Słupsk-Ustka przed Bydlinem. W zdarzeniu uczestniczyły 4 pojazdy, dwie osoby nie żyją, a cztery zostały ranne. Policjanci ustalili wstępnie okoliczności tego zdarzenia, na miejscu pracuje także prokurator.

Dzisiaj ok. godz. 10.00 doszło do wypadku drogowego na trasie Słupsk-Ustka przed miejscowością Bydlino. Na miejsce zostali skierowani policjanci i inne służby ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący osobowym audi jadąc w kierunki Ustki wyprzedzał kilka pojazdów i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka karetką pogotowia. W zdarzeniu uczestniczył też motocykl i cysterna. Policjanci ustalają, jaki był udział tych pojazdów. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby z nie żyją. W tej chwili funkcjonariusze ustalają ich tożsamość. Motocyklista i 3 osoby z karetki pogotowia zostały przewiezione do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratora z udziałem technika kryminalistyki sporządzają oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi robią także szkic sytuacyjny, zdjęcia, zabezpieczają ślady i przesłuchują świadków. Zebrany materiał dowodowy posłuży śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku.

Droga jest nadal zablokowana, wyznaczone są objazdy. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność.