Poszukiwany ENA w rękach sopockich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Poszukiwany ENA w rękach sopockich policjantów

Data publikacji 07.05.2020

Sopoccy policjanci pełniąc służbę wspólnie z żołnierzem WOT zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 33-latka poszukiwał niemiecki wymiar sprawiedliwości do sprawy kradzieży. Mężczyzna czeka na decyzję sądu w policyjnym areszcie.

Wczoraj (06.05.2020 r.) w godzinach popołudniowych policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego wspólnie z żołnierzem WOT kontrolowali alejki nadmorskie i sprawdzali, czy osoby stosują się do wprowadzonych obostrzeń związanych z walką z koronawirusem. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę, który spaceruje bez zakrycia twarzy i od razu podjęli wobec niego interwencję.

W trakcie legitymowania okazało się, że sprawcą wykroczenia jest 33-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach policjanci ustalili, że jest on osobą poszukiwaną na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. ENA wydał za nim niemiecki wymiar sprawiedliwości w związku z prowadzonym przeciw niemu postępowaniem karnym.

33-latek od razu został zatrzymany przez sopockich policjantów i doprowadzony do komendy miejskiej. Funkcjonariusze osadzili go w policyjnym areszcie, gdzie teraz czeka na decyzję sądu. Za brak zakrycia twarzy mężczyzna został ukarany mandatem karnym.