Wiadomości

Bezpieczne zakupy w galeriach handlowych – o obowiązujących przepisach przypominają słupscy policjanci

Data publikacji 05.05.2020

Dwudniowe działania funkcjonariuszy z prewencji ukierunkowane są m.in. na dbanie o zdrowie mieszkańców, którzy po otwarciu galerii handlowych wybrali się na zakupy. W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników policjanci prowadzą działania profilaktyczne. W trakcie działań mundurowi zwracają uwagę na konieczność zakrywania ust i nosa oraz zachowywania bezpiecznych odległości od siebie. Przy okazji w sklepach policjanci zostawiają ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące zachowywania środków ostrożności w czasie pandemii.

Wczoraj zostały wprowadzone kolejne obluzowania obostrzeń. Na rynek wrócili m.in. sprzedawcy centrów i galerii handlowych. Wraz z ich otwarciem można było zobaczyć policjantów, którzy rozmawiali o bezpieczeństwie podczas pandemii i zwracali uwagę na dbanie o przestrzeganie przepisów. Mundurowi zwracali uwagę m.in. na obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywania bezpiecznych odległości od siebie. Podczas spotkań z klientami i pracownikami sklepów funkcjonariusze rozdawali ulotki, w których zawarte są najważniejsze informacje dotyczące zachowywania środków ostrożności podczas zakupów.

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Pamiętajmy, że obluzowane obostrzenia nie zwalniają nas z obowiązku przestrzegania przepisów. Naszym wspólnym celem jest utrzymanie możliwie wysokiego poziomu zdrowia mieszkańców. Dlatego, jeżeli to możliwe nadal prosimy o pozostanie w domach. Kiedy jednak opuścimy nasze mieszkania, zakrywajmy usta i nos i zachowujmy bezpieczną odległość od siebie (ok. 2 m). Nadal należy ograniczać do minimum kontakty z innymi osobami. Te i pozostałe zalecenia znajdują się na ulotkach, które jeszcze dzisiaj policjanci dostarczają do punktów handlowych.