Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem ciężarowego volvo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem ciężarowego volvo

Data publikacji 05.05.2020

Całkowicie zablokowana droga krajowa nr 22 to skutek zderzenia ciężarowego volvo z autami oczekującymi na możliwość kontynuowania jazdy. Do wypadku doszło w miejscu, w którym prowadzone były roboty drogowe. Policjanci zorganizowali objazdy oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy 3 rozbitych aut byli trzeźwi. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego wypadku.

Wczoraj około godz. 8:00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem 3 aut. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Miradowo. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z pobliskiego posterunku, technik kryminalistyki oraz patrol starogardzkiej drogówki. Skierowani na berlinkę policjanci zastali trzy rozbite auta, które całkowicie zablokowały drogę. Funkcjonariusze z drogówki zorganizowali objazdy, a policyjny technik zabezpieczył ślady pozostawione przez rozbite pojazdy.  

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy kierujący ciężarowym volvo 54-letni mieszkaniec Grudziądza jadąc w kierunku Zblewa, uderzył w tył osobowego nissana, którego kierowca oczekiwał w miejscu robót drogowych na zielone światło i możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Przesunięty siłą uderzenia nissan uderzył w stojącego przednim opla vivaro. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał 34-letni kierowca qashqaia, który trafił do szpitala. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

Policjanci apelują o to, aby w czasie kierowania pojazdem prędkość zawsze była dostosowana do warunków drogowych, umiejętności kierowcy, stanu i rodzaju nawierzchni drogi oraz rodzaju i stanu technicznego auta. Pamiętajmy, że w miejscach prowadzonych robót drogowych często zmieniana jest organizacja ruchu, co wymusza na kierowcach odpowiednie reakcje i zachowania. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa powinniśmy zawsze bacznie obserwować oznakowanie drogi po to, aby być przygotowanym na mogące wystąpić na drodze zmiany.