Podsumowanie majówki na Pomorzu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podsumowanie majówki na Pomorzu

Data publikacji 04.05.2020

Weekend majowy był czasem wzmożonej pracy dla policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Pomorza. Na ulicach było więcej patroli, kontroli prędkości, trzeźwości, a także stanu technicznego pojazdów

Dni długiego majowego weekendu za nami. Dobra pogoda sprzyjała nie tylko spacerom w najbliższej okolicy, lecz również wyjazdom poza tereny miejskie. Na terenie całego województwa pomorskiego widoczna była większa liczba pieszych oraz samochodów.

Podczas długiego weekendu majowego policjanci monitorowali ruch na pomorskich drogach, szczególną uwagę zwracając na zachowania zagrażające bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.Podczas trwającej majówki, w województwie pomorskim doszło do 13 wypadków drogowych, w wyniku których 16 osób zostało rannych, a 4 osoby zginęły. W tym czasie policjanci ujawnili 53 nietrzeźwych kierujących.

Szczególnym zdarzeniem był wypadek, który miał miejsce na autostradzie A1. Podczas manewru wyprzedzania kierujący samochodem osobowym uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Opel. Kobiety podróżujące nim wyszły z pojazdu i zostały potrącone przez trzeci samochód. Obie poniosły śmierć. Następnie na pojazd marki Opel najechał czwarty samochód. Pasażer z opla na szczęście nie odniósł obrażeń.