3 miesiące aresztu za posiadanie i udzielanie narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

3 miesiące aresztu za posiadanie i udzielanie narkotyków

Data publikacji 04.05.2020

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 140 gramów amfetaminy. W czwartek 30-latek usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udzielanie innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu  malborscy kryminalni w wyniku prowadzonej  pracy operacyjnej zatrzymali 30-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania jego mieszkania, w kilku miejscach znaleźli kilka pudełek różnej wielkości z białym proszkiem.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Zabezpieczone substancje kryminalni przebadali testerem narkotykowym i okazało się, że to ponad 140 gramów amfetaminy. W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec 30-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.