Areszt za ucieczkę z kwarantanny - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt za ucieczkę z kwarantanny

Data publikacji 04.05.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o sprawdzenie zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu. Teraz grozi mu 8 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu Policji we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie o 33-latku objętym kwarantanną, który pomimo zakazu opuścił miejsce pobytu. Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania, nie odbierał telefonu i nie było innego sposobu na skontaktowanie się z nim. Ponieważ istniało ryzyko zarażenia innych osób, policjanci natychmiast zaczęli szukać mężczyzny, aby jak najszybciej do niego dotrzeć oraz zadbać o bezpieczeństwo jego oraz innych osób.

 

Funkcjonariusze z komisariatu Śródmieście już następnego dnia zdobyli informację o miejscu pobytu 33-lata i natychmiast pojechali do mieszkania, w którym miał przebywać. Policjanci tuż przed godz. 21.00 na Śródmieściu zatrzymali poszukiwanego.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenie epidemiologicznego dla wielu osób. Na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo sąd zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt. Mundurowi o tym rażącym naruszeniu zasad kwarantanny powiadomią także inspektora sanitarnego, który może dodatkowo nałożyć a mężczyznę karę grzywy w wysokości do 30 tys. zł.

 

Sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób jest zagrożone karą 8 lat więzienia.