Wiadomości

Zatrzymany 25-latek płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą – odpowie za kradzieże z włamaniem

Data publikacji 04.05.2020

Kryminalni z Tczewa zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca znalazł kartę płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 65 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz 2 usiłowań takich przestępstw. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

28 kwietnia br. policjanci z wydziału kryminalnego z Tczewa ustalili, że od 9 do 25 kwietnia br. dochodziło do przestępstw kradzieży z włamaniem. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca najpierw znalazł kartę płatniczą, a następnie korzystając z niej, 65 razy zapłacił zbliżeniowo za zakupy. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 2 tys. złotych. W związku z tymi ustaleniami funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionych przestępstwach od osoby pokrzywdzonej.

Kryminalni ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 25-letni mieszkaniec Malborka. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 65 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz 2 usiłowań takich przestępstw. Podczas przesłuchania zatrzymany 25-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.