Policyjny dozór dla zatrzymanego 47-latka za rozbój - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policyjny dozór dla zatrzymanego 47-latka za rozbój

Data publikacji 04.05.2020

Kryminalni z Tczewa zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Tczewa, którego podejrzewali o przestępstwo usiłowania rozboju. Według ustaleń mundurowych sprawca napadł na 70-latka i grożąc mu przedmiotem przypominającym broń, chciał ukraść samochód pokrzywdzonego. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

29 kwietnia br. przed godziną 18.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu rozboju na terenie gminy. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani kryminalni, którzy ustalili, że sprawca napadł na 70-letniego mężczyznę i grożąc mu przedmiotem przypominającym broń, chciał ukraść volkswagena należącego do pokrzywdzonego. Mundurowi ustalili również, że sprawca został spłoszony przez pokrzywdzonego, który zaczął wołać o pomoc.

Wysłani na miejsce policjanci szybko ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis sprawcy. Natychmiast zaczęli sprawdzać pobliski teren i na jednej z ulic zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Kryminalni podczas zatrzymania 47-latka znaleźli przy nim broń, którą najprawdopodobniej posłużył się podczas rozboju.

W miniony piątek zatrzymany 47-latek został doprowadzony przez funkcjonariuszy do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.