Akcja przekazywania maseczek ochronnych nad morzem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Akcja przekazywania maseczek ochronnych nad morzem

Data publikacji 30.04.2020

Słupscy policjanci wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Słupsku zorganizowali kolejną akcję przekazywania środków ochrony osobistej. Wczoraj maseczki trafiły do osób spacerujących w Ustce i do samych mieszkańców tej miejscowości. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, zwłaszcza że niektórzy nie mieli maseczki. Działania stworzyły też okazję do rozmów na temat zapobiegania szerzeniu się koronawirusa.

Wczoraj słupscy policjanci przy współpracy Starostwa Powiatowego w Słupsku powtórzyli akcję rozdawania maseczek ochronnych. Przypomnijmy, że pierwsze tego typu działania odbyły się 22 kwietnia br. Wówczas akcja cieszyła się dużym poparciem społecznym. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu słupskiego, wczorajsze działania prowadzone były w rejonie pasa nadmorskiego. Maseczki otrzymali mieszkańcy Ustki, pracownicy okolicznych sklepów i spacerowicze. Policjanci i wicestarosta powiatu słupskiego pan Rafał Konon chętnie stawali do pamiątkowych zdjęć, o które zabiegali odbiorcy maseczek.

Policjanci udzielali także krótkiego instruktażu, w jaki sposób prawidłowo korzystać z maseczki tak, aby spełniała ona swoje funkcje ochronne. Informowali również, w jakich sytuacjach należy osłaniać usta i nos. Pamiętajmy, że w głównej mierze to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Stosujmy się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Przypominamy, że od 16 kwietnia br. obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa m.in. w przestrzeni publicznej, transporcie zbiorowym, a także, gdy podróżujemy samochodem z osobą, z którą nie mieszkamy na co dzień. Policjanci apelują! Zakryjmy twarz i chrońmy siebie oraz innych! Informujemy, że usta i nos możemy zakryć za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki lub szalika.