Groził domownikom nożem – usłyszał zarzuty - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Groził domownikom nożem – usłyszał zarzuty

Data publikacji 30.04.2020

W poniedziałek 27 kwietnia funkcjonariusze ze Stegny zatrzymali 67-letniego mieszkańca gminy Nowy Dwór Gdański, który będąc pod wpływem alkoholu trzymał w ręku nóż i groził pozbawieniem życia członkom swojej rodziny. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za kierowanie gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

27 kwietnia około godziny 20:45 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości z terenu powiatu, mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości wszczął z rodziną awanturę. Od razu na miejsce pojechali funkcjonariusze. Mundurowi ustalili, że 67-letni mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę, podczas której trzymał w ręku nóż. W trakcie awantury groził członkom rodziny, że ich pozabija.

Policjanci nie zastali 67-latka w domu. Dokonali sprawdzenia terenu przyległego do domu, gdzie w zaroślach znaleźli mężczyznę. Podejrzewany został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Malborku wystawiła wobec 67-latka postanowienie o oddaniu go pod dozór Policji a także zobowiązała go do opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi oraz wydała zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Za popełnienia przestępstwa kierowania gróźb karalnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.