Wiadomości

Groził podpaleniem pracownicom Gops – niewykluczone, że zostanie tymczasowo aresztowany

Data publikacji 28.04.2020

Kryminalnie zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który przyszedł do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z pojemnikiem z łatwopalną cieczą zaczął grozić dwóm pracownicom podpaleniem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 9:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że 64-letni mężczyzna groził podpaleniem pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował funkcjonariuszy.

Z zebranego przez funkcjonariuszy materiału wynika, że sprawca przyszedł do ośrodka i podczas rozmowy z dwiema pracownicami zaczął im grozić podpaleniem. Groźby te wzbudziły w pokrzywdzonych obawę, że zostaną spełnione, ponieważ mężczyzna miał przy sobie pojemnik z cieczą łatwopalną i zapałki.  Sprawca uciekł przed przyjazdem funkcjonariuszy.

Kryminalni rozpoczęli działania w terenie poszukiwawcze za tym mężczyzną i koło południa zatrzymali go na terenie pobliskiej miejscowości. 64-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie. Niewykluczone, że mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.