Motocykle na pomorskich drogach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Motocykle na pomorskich drogach

Data publikacji 27.04.2020

W ciągu ostatnich dni doszło do kilku wypadków z udziałem motocykli. Nie zawsze jest to związane z nieprawidłowymi zachowaniami motocyklistów. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie.

Wraz z nastaniem wiosny i dobrymi warunkami atmosferycznymi, na pomorskich drogach pojawiła się większa liczba motocykli. Jest to także czas, w którym dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

Poruszając się w ruchu drogowym mało kto myśli o tym, że może stać się uczestnikiem kolizji czy wypadku. Chwila nieuwagi, drobny błąd, gorsza dyspozycja psychofizyczna, czy też niewłaściwe zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego może doprowadzić do tragedii.

W ciągu kilku ostatnich dni, niemal codziennie dochodziło do wypadku z udziałem motocykla. W większości przypadków sprawcami tych zdarzeń byli kierujący samochodami osobowymi. Główną przyczynę stanowiło nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie.  Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie.

Na każdego z nas w domu czeka ktoś bliski.

APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DRODZE