Wiadomości

Policjanci podczas weekendu pracowali przy 2 wypadkach i kolizji z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 27.04.2020

Malborscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. W miniony weekend na terenie powiatu malborskiego policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych oraz kolizji. Dwóch kierowców, biorących udział w tych zdarzeniach drogowych miało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wypadkach ranne zostały 4 osoby, które przewieziono do szpitali.

Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch wypadków i kolizji, do których doszło w minioną niedzielę na terenie powiatu malborskiego.

Około godziny 4.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Bystrze. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podczas gdy strażacy uwalniali zakleszczoną w pojeździe pasażerkę.

Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 26-letnia kobieta kierująca audi uderzyła w  zaparkowany na poboczu drogi autobus. Na szczęście autobus był pusty. Mundurowi wykonali badanie stanu trzeźwości kierującej i okazało się, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku tego zderzenia obrażenia ciała odniosła kierująca i jej 26-letnia pasażerka, obie trafiły do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło około godziny 12.00 na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo. 19-letni mężczyzna kierujący oplem wyprzedzał jadący przed nim skuter, który w tym czasie na skrzyżowaniu zaczął skręcać w lewo. Obrażeń doznali 61-letni mężczyzna kierujący skuterem i jego 62-letnia pasażerka. Oboje zabrano do szpitala. Wykonane przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca opla był trzeźwy.

Na miejscu tych zdarzeń przez kilka godzin pracowali policjanci i technik kryminalistyki. Wykonana przez nich dokumentacja fotograficzna, oględziny pojazdów i zabezpieczone ślady pozwolą śledczym na szczegółowe ustalenie okoliczności i przyczyn tych wypadków.

Sprawcom wypadków mundurowi zatrzymali prawa jazdy, a pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnych parkingach.

Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego miało miejsce około godziny 15.00 w miejscowości Lisewo Malborskie na parkingu pod sklepem. Mężczyzna kierujący audi cofając uderzył w zaparkowanego citroena. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nikt nie odniósł obrażeń, a kierowca również stracił prawo jazdy.

Policjanci apelują o ostrożność podczas jazdy. Rozsądek, ostrożność i trzeźwy umysł są najważniejszymi czynnikami mającymi wpływ na  nasze bezpieczeństwo.