Dachowanie volkswagena w pobliżu Pieniężnicy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dachowanie volkswagena w pobliżu Pieniężnicy

Data publikacji 27.04.2020

Wczoraj policjanci z Człuchowa pracowali przy wypadku drogowym w pobliżu Pieniężnicy w gminie Rzeczenica, gdzie na szutrowej drodze osobowy volkswagen wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się na pobliskim polu. Samochodem wracały z pracy 3 obywatelki Ukrainy, kierująca samochodem 41-letnia kobieta oraz jedna z pasażerek trafiły do szpitala. Policjanci aktualnie ustalają szczegóły i przebieg wypadku.

Wczoraj o godzinie 15.15 dyżurny z Człuchowa został powiadomiony o dachowaniu auta na drodze gruntowej prowadzącej z Grabowa do Pieniężnicy w gminie Rzeczenica. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Funkcjonariusze z drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili oględziny i przesłuchali świadków zdarzenia, ustalili wstępnie, że kierująca osobowym volkswagenem 41-letnia obywatelka Ukrainy mieszkająca w powiecie człuchowskim, najprawdopodobniej nie zachowała bezpiecznej prędkości na szutrowej drodze. Samochód, którym kobiety wracały z pracy w pewnej chwili zarzuciło, następnie auto uderzyło w skarpę, po czym koziołkowało. Samochód zatrzymał się na kołach w pobliskim polu. W wyniku tego zdarzenia dwie kobiety zostały przewiezione do szpitala.

Kierująca pojazdem 41-latka była trzeźwa, aktualnie policjanci ustalają szczegóły i przebieg tego wypadku. Policjanci apelują, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i własnych umiejętności. Zachowajmy zdrowy rozsądek i pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie za każdym razem zapinając pasy bezpieczeństwa.